вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety z drewna błyskawicznie się eksploatują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna należy zacząć od należytego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten wariant płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий